Вуличний художник Бенксі програв судовий процес

Вуличний художник Бенксі програв судовий процес компанії з виробництва вітальних листівок, а також торгову марку Євросоюзу через одне зі своїх найбільш культових творів мистецтва.

У постанові, яку було винесено на цьому тижні Управлінням по інтелектуальної власності ЄС, зазначено, що товарний знак Бенксі для його відомої роботи '' Flower Thrower '' - був поданий недобросовісно і визнаний 'недійсним повністю'.

 

Також відомою є "Любов в повітрі", графіті-художник створив цю роботу в Єрусалимі у 2005 році. На ній зображений молодий протестувальник, який кидає букет квітів, в шапці і з напівзакритим обличчя.

Рішення, яке може бути оскаржене, спричинило за собою спір між британською компанією з виробництва вітальних листівок Full Colour Black Ltd. і компанією, яка займається аутентифікацією і обробкою запитів, пов'язаних з роботами Бенксі, Pest Control Office Ltd.

Справжнє ім'я і особистість британського вуличного художника невідомі.

 

Компанія Full Colour Black, яка продає продукцію, надруковану з зображеннями його творів, заявила, що торгова марка 2014 роки для '' Flower Thrower '' повинна бути анульована, оскільки Бенксі не користувався нею. Компанія стверджувала, що він подав заявку тільки для того, щоб запобігти "триваючому використанню твору, яке він вже дозволив відтворити".

Компанія з виробництва вітальних листівок також зазначила, що в одній зі своїх книг Бенксі написав, що "авторське право належить тим, хто програв".

 

Після того, як компанія Full Colour Black почала судовий розгляд, Бенксі відкрив інтернет-магазин під назвою Gross Domestic Product задля того, щоб продавати свій власний асортимент товарів. Але цей крок був непереконливим для екзаменаторів ЄС.

"І тільки в ході поточного судового розгляду Бенксі почав продавати товари, але конкретно заявив, що вони продаються тільки для того, щоб подолати невикористання товарного знака і не задля комерціалізації товару", - написали вони у своєму рішенні.

Посилаючись на заяву Бенксі про нехтування правами інтелектуальної власності, експерти також дали зрозуміти, що вибір художника зберегти свою особистість в таємниці заподіяв йому проблеми в справі "Flower Thrower" ( '' Метатель Квітів '').

"Слід зазначити, що ще одним фактором, який заслуговує на увагу, є те, що він не може бути ідентифікований як безперечний власник таких робіт, оскільки його особистість прихована", - написали вони. "Далі неможливо без сумніву встановити, що художник володіє будь-якими авторськими правами на графіті". Оспорюваний (товарний знак) був поданий для того, щоб Бенксі мав законні права на знак, оскільки він не може посилатися на авторські права, але це ж не є функцією товарного знака ".

Бенксі почав свою кар'єру художника в Брістолі (Англія) і став одним з найвідоміших художників у світі. Серед його бешкетних і часто сатиричних образів - поцілунки двох поліцейських, озброєний бунтівник з жовтими усміхненими обличчями і шимпанзе зі знаком, на якому написано: "Смійтеся зараз, але одного разу я стану головним".

 

Опубліковано в "AP News"