WIPO PROOF: нова послуга у сфері інтелектуальної власності

Всесвітня організація інтелектуальної власності (ВОІВ) 27.05.2020 запустила в експлуатацію нову онлайн-послугу для бізнесу WIPO PROOF, що дозволяє отримати захищене від несанкціонованого доступу підтвердження існування в конкретний момент часу будь-якого цифрового файлу незалежно від його формату, включаючи набори даних.

 

WIPO PROOF доповнює системи інтелектуальної власності (ІВ) ВОІВ, допомагаючи винахідникам і авторам забезпечити верифікувати захист численних результатів своєї праці на будь-якій стадії розвитку - від ідеї до розробки концепції та комерціалізації.

 

В умовах все більшої цифровізації сучасного світу винахідницька і творча діяльність нерідко носить міжнародний і колективний характер, і її результатом стають найрізноманітніші інформаційні файли, що містять цінну інформацію, яка легко може стати об'єктом зловживань або незаконного привласнення. До такої інформації може відноситися комерційна таємниця або сценарії, партитура і інші творчі твори, результати досліджень, масштабні набори даних, алгоритми штучного інтелекту або будь-які облікові записи, що стосуються ділових операцій.

 

Всю цю інформацію слід розглядати як інтелектуальні активи і надійно документувати як окремих об'єктів на всіх етапах розвитку незалежно від того, чи отримає вона в кінцевому рахунку статус офіційного права ІВ чи ні. WIPO PROOF є ефективним інструментом, що дозволяє засвідчити факт існування цифрових файлів того чи іншого активу в конкретний момент часу, що знижує ризик юридичних суперечок в майбутньому і закладає фундамент для будь-якої подальшої реєстрації офіційного права ІВ.

 

«В умовах високо динамічною глобальної економіки, в якій вартість все більше залежить від діяльності людини, зумовленої цифровими технологіями і великими даними, здатність довести факт володіння цифровими файлами інтелектуальних активів має визначальне значення. WIPO PROOF допомагає винахідникам і авторам краще захистити цифрові результати своєї праці і є великим кроком на шляху розвитку пакета послуг ВОІВ, що відповідають потребам цифрової економіки. »

 

Генеральний директор ВОІВ Френсіс Гаррі

 

WIPO PROOF дозволяє створити «відбиток» цифрового файлу з відміткою дати і часу і таким чином забезпечує свого роду цифрове нотаріальне оформлення, надаючи надійну, недорогу і раціональну послугу в будь-якій точці світу. WIPO PROOF доповнює пакет провідних послуг ВОІВ в області ІС для патентів, товарних знаків, промислових зразків, географічних зазначень, а також послуг в області арбітражу і посередництва.

 

Фото: ВОІВ